EN | PL

Konferencja prasowa „Boxality”

Konferencja prasowa „Boxality”

7 listopada odbyła się konferencja prasowa dotycząca spektaklu w reżyserii Agustina Egurroli „Boxality". Podczas spotkania twórca podkreślał, że nadchodzące wydarzenie jest istotnym momentem w jego karierze i stanowi on jego debiut reżyserski. Bowiem, „Boxality" to osobista wypowiedź choreografa, który poprzez emocje i ruch opowiada o życiu bez ograniczeń.

Podczas konferencji Agustin Egurrola zaznaczył także jak wielką siłą napędową do stworzenia tak spektakularnego wydarzenia byli tancerze, którzy współpracują z nim od wielu lat. Choreograf podkreślał, że tańczący artyści tworzą piękne obrazki dla gwiazd estrady, natomiast w „Boxality" grają oni główną rolę. W obsadzie znaleźli się tancerze Grupy Volt i Egurrola Dance Agency, w których doszukujemy się znanych z telewizji finalistów programu „You Can Dance".

Do współpracy Agustin Egurrola zaprosił również Andrzeja Smolika, cenionego muzyka, który przyznał, że pierwszy raz w życiu pisał muzykę do tańca, a nie odwrotnie. Dla artysty, taka forma muzyczna to zupełnie coś nowego, ale przy olbrzymiej inspiracji, którą muzyk otrzymał od choreografa i tancerzy udało się stworzyć coś niepowtarzalnego.

Choreograf zapowiedział, że całość spektaklu dopełniać będą wyjątkowe efekty specjalne oraz nieoczekiwane rozwiązania scenograficzne. 

Premiera już 21 listopada w Teatrze Palladium. 

Zapraszamy!